General table

Classic

Master

Qualifications


Poule A

Ranking
2 - 3
Apr 18th, 19:00 | Muang Thong FC N1
HUANG Shijie
WEN Yong
SHUKUN Hei
NIU Yi
XIAO Miao
0 - 22
Apr 18th, 16:30 | Military Stadium
SARAPHANT Suraphan
BANGNOI Chaloemkiat
PHANOMRAT Chaiwat
MUANMANUS Kittiphat
RATTANANUPONG Kavvevat
WUNPAN Thepnarong
YENJAI Suriyun
CHOMHONG Tavid
INTAJAK Watcharin
PHUBAL Narin
KAEWPO Nattapong
10 - 0
Apr 19th, 10:30 | ToT Soccer Field
MIAO Xiaobin
ZHENG Zhiyue
ZHANG Fa
LI Yabing
ZHANG Yijun
WEIFAN Fan
ZHAO Jian
LUO Guangping
ZHAO Jian
1 - 3
Apr 19th, 09:00 | Muang Thong FC N3
NIU Yi
SAWETMETHADON Phudit
4 - 2
Apr 19th, 18:30 | Muang Thong FC N1
WEIFAN Fan
XIAO Tianhui
XIAO Tianhui
WIMONTADA Nathist
BANGNOI Chaloemkiat
18 - 0
Apr 19th, 18:30 | BBCU Stadium
PENG Cheng
YAN Wang
PU Wang
NIU Yi
GUOFEI Zhang
XUELIANG Jia
FENG Liu
Pos Team PTS Pm W D L GF GA GD DP
1 LAWYER ALL STARS 6 3 2 0 1 27 5 22 1
2 BEIJING HARDEN&WELLS LAWYERS 6 3 2 0 1 22 5 17 1
3 SHENZHEN LAWYERS FC 6 3 2 0 1 16 5 11 3
4 NBA NEPAL 0 3 0 0 3 0 50 -50 0

Poule B

Ranking
2 - 1
Apr 18th, 20:30 | BBCU Stadium
WEIZE Lai
YU Du
YANZHENG Liang
5 - 0
Apr 18th, 16:00 | ToT Soccer Field
SONG Jehwon
HA Ki Bok
PARK Youngmin
0 - 4
Apr 19th, 09:00 | Muang Thong FC N1
HA Ki Bok
SEO Joo Won
YEO Minseung
WOO Ji Hyun
2 - 0
Apr 19th, 09:00 | ToT Soccer Field
CHENGJIE Zhou
YANZHENG Liang
LILI Wang
3 - 0
Apr 19th, 21:30 | BBCU Stadium
JIANLONG Chen
QIFAN Wu
1 - 4
Apr 19th, 18:30 | ToT Soccer Field
CHENGJIE Zhou
SHICHENG Ma
KIM Hyeong Jun
SONG Jehwon
HA Ki Bok
Pos Team PTS Pm W D L GF GA GD DP
1 SEOUL KOREA CLASSIC 9 3 3 0 0 13 1 12 0
2 DENTONS CHINA ALL STARS 6 3 2 0 1 5 5 0 1
3 JOINTIDE FT 3 3 1 0 2 4 6 -2 2
4 IDIA WELL WISHERS' XI 0 3 0 0 3 0 10 -10 1

Poule C

Ranking
2 - 0
Apr 18th, 16:00 | Muang Thong FC N3
WANG Zilong
LIU Zhaoqi
PENG Shuai
0 - 3
Apr 18th, 17:30 | BBCU Stadium
HARESH Pannirselvan
FAKRI MOHD FUAD Mohd Raimi
3 - 0
Apr 19th, 07:30 | Muang Thong FC N1
LIU Zhaoqi
NI Rong
0 - 2
Apr 19th, 07:30 | ToT Soccer Field
HARESH Pannirselvan
MOHD NABILATIF BIN MOHD Rosli
5 - 0
Apr 19th, 17:00 | Muang Thong FC N1
KANESHIMA Yuta
OGINO Takashi
SUZUKI Shin
Pos Team PTS Pm W D L GF GA GD DP
1 DENTONS CHINA UNITED 7 3 2 1 0 5 0 5 1
2 SOLICITAS FC 7 3 2 1 0 5 0 5 4
3 YOKOHAMA 3 3 1 0 2 5 4 1 0
4 MONGOLIA 0 3 0 0 3 0 11 -11 0

Poule D

Ranking
0 - 3
Apr 18th, 17:30 | ToT Soccer Field
KOKUFU Takuya
KONUMA Masaki
MATSUMOTO Kunitaka
1 - 2
Apr 18th, 20:30 | ToT Soccer Field
TAMBUNAN Alvian
SOLEMAN Lubis
2 - 2
Apr 19th, 10:30 | Muang Thong FC N1
XU Xu Sheng
LI Zhi Peng
ZHAO Wen
KABEER KAMALDEEN Mohammed
DUSHYANTHAN Selvaraja
1 - 0
Apr 19th, 10:30 | Muang Thong FC N3
KASHIWARA Takatoshi
0 - 3
Apr 19th, 20:00 | ToT Soccer Field
CHANDRA SILAEN Marco
RUSMI Indra
0 - 0
Apr 19th, 20:00 | Muang Thong FC N1
Pos Team PTS Pm W D L GF GA GD DP
1 JAPAN UNITED 7 3 2 1 0 4 0 4 0
2 PERADI FC - INDONESIAN LAW. 6 3 2 0 1 5 2 3 4
3 BASL 2 3 0 2 1 3 4 -1 1
4 TIANJIN GUO HONG FT 1 3 0 1 2 2 8 -6 1

Qualifications


Poule A

Ranking
0 - 2
Apr 18th, 16:00 | Muang Thong FC N1
MAYA Shigeki
0 - 0
Apr 18th, 17:30 | Muang Thong FC N1
ALIK Rupilin Bin
HAMID Goldam Bin
0 - 3
Apr 19th, 09:00 | BBCU Stadium
GAO Lixin
AKLEE Mohd Reduan Bin
JAMALODIN Mohd Jasfarizan
2 - 2
Apr 19th, 07:30 | Muang Thong FC N3
NAKAMURA Yoshihiro
MAYA Shigeki
PARK Sang Hoon
KIM Hong Kil
5 - 1
Apr 19th, 17:00 | BBCU Stadium
NAKAMURA Yoshihiro
USUI Yasuhiro
MAEDA Atsutoshi
NAKAYAMA Sho
ISHIDA Shuntaro
DASAN Ariel Christopher
Pos Team PTS Pm W D L GF GA GD DP
1 TOKYO MASTER 7 3 2 1 0 9 3 6 0
2 SABAH LAW SOCIETY FT 4 3 1 1 1 4 5 -1 4
3 TIANJIN JOIN & HIGH Lawyers FT 3 3 1 0 2 1 5 -4 1
4 GWANGJU LAWYERS TEAM 2 3 0 2 1 2 3 -1 3

Poule B

Ranking
3 - 0
Apr 18th, 19:00 | BBCU Stadium
JIAO Zhi
YANG Lingyu
LONG Yang
YANG Lingyu
1 - 1
Apr 19th, 07:30 | BBCU Stadium
ZHOU Xiaozheng
KIM Myeong Soo
4 - 1
Apr 19th, 16:30 | Military Stadium
SIMANGUNSONG Rivai
SIAGIAN Maddenleo
BANGUN Budiman
DEPPY HADI MEIR Liyan
KIM Won Sik
Pos Team PTS Pm W D L GF GA GD DP
1 BEIJING CHAOYANG LAW. ASS. 4 2 1 1 0 4 1 3 1
2 PERADI FC MASTER 3 2 1 0 1 4 4 0 2
3 SEOUL KOREA MASTER 1 2 0 1 1 2 5 -3 2

Poule C

Ranking
0 - 3
Apr 18th, 19:00 | ToT Soccer Field
SOTHONWONG Yostsathon
SIRIRUNGWATHANACHAI Raphiphong
1 - 3
Apr 19th, 09:00 | Military Stadium
CHIBA Tetsuya
KIM Moon Shin
KIM Hun Ki
5 - 0
Apr 19th, 20:00 | BBCU Stadium
SAIPIRUNTHONG Sayomporn
SUNTASAK Pritsadee
BOONSITH Surachate
Pos Team PTS Pm W D L GF GA GD DP
1 LAWYERS ALL STARS 6 2 2 0 0 8 0 8 0
2 SUWON MASTER 3 2 1 0 1 3 6 -3 0
3 FUKUOKA 0 2 0 0 2 1 6 -5 0